moje oko - portal o oczach
moje oko - wszystko o oku moje oko - wszystko o oku

Soczewki kontaktowe

Moment pojawienia się soczewek kontaktowych na rynku dla wielu był duzym wydarzeniem. Szczególnie dla ludzi, którzy nie lubili nosić okularów, wstydzili się ich. Dzięki nim wady wzroku takie krótkowzroczność, astygmatyzm, dalekowzrocznośc stały się o wiele mniej uciążliwe. Od tego czasu uprawianie ekstremalnych sportów przestało być przeszkodą dla ludzi cierpiących na takie nieprawidłowości oka.

Na początku nie każdy mógł sobie pozwolić na szkła kontaktowe - dla wielu cena dalej była wielka barierą. Jednakże z upływem lat materiały do produkcji soczewek stawały się coraz doskonalsze i cena spadała w dół. Dziś soczewki kontaktowe są w zasadzie dostępne dla każdego. Nie ma znaczenia czy człowiek ma 20 czy 70 lat, czy jest górnikiem czy pracownikiem biurowym.

Na tej stronie znajdziecie wiele informacji o soczewkach kontaktowych, jak ich używać, nosić, pielęgnować do czego służą płyny po pielęgnacji soczewek kontaktowych. Znajdziesz informacje na temat jak powstały soczewki kontaktowe, jak ewoluowały do soczewek silikonowo-hydrożelowych. Znajdziesz wyczerpujące informacje na temet jak są zbudowane, na jakiej zasadzie działaja soczewki kontaktowe. Dowiesz się czy leprze są dla Ciebie soczewki Ciba Vision, Johnson&Johnson czy Bauch&Lomb. Sam mozesz zdecydować czy wybierasz soczewki kontaktowe jednodniowe Focus DAILIES, dwutygodniowe Acuvue oasys (Acuvue advance), miesięczne soczewki kontaktowe Purevision czy Air optix.